Asseco Business Solutions liczy na 50 proc. wzrost przychodów w 2008 r.

ISB
opublikowano: 25-06-2008, 11:52

Asseco Business Solutions (Asseco BS), dostawca rozwiązań informatycznych dla biznesu, może w 2008 roku wzrosną o 50% wobec ubiegłorocznego poziomu ok. 113 mln zł, wynika z wypowiedzi prezesa Romualda Rutkowskiego dla agencji ISB.

"W chwili obecnej skonsolidowany portfel zamówień dorównał już prawie przychodom uzyskanym przez grupę Asseco BS w ubiegłym roku. Spodziewamy się, że w tym roku skonsolidowane przychody będą o połowę wyższe w relacji do roku ubiegłego. W roku 2007 skonsolidowane przychody ABS wyniosły ok. 113 mln zł" - powiedział ISB Rutkowski.

"Chcemy rosnąć szybciej niż rynek" - dodał Rutkowski. Według niego, rynek, na którym działa Asseco BS (głównie rynek systemów ERP dla małych i średnich firm), będzie rósł w tym roku w 10-proc. tempie. Zaznaczył, że w II kw. Asseco Business Solutions realizuje założenia.

Asseco Business Solutions powstało w wyniku połączenia w dniu 1 czerwca 2007 roku firmy Asseco Business Solutions (dawne Incenti) ze spółkami: Safo, Softlab, Softlab Trade oraz WA-PRO.

"Lepiej niż zaplanowano spisuje się Pion Biznesowy Softlab" - powiedział Rutkowski. Zaznaczył, że w całym roku dużo będzie zależało od należącej do grupy kapitałowej Asseco BS spółki Anica System, która oferuje rozwiązania mobilne wspierające sprzedaż, rozwiązania pozwalające na wymianę informacji pomiędzy producentami a ich dystrybutorami i systemy dla firm faktoringowych.

Rutkowski poinformował, że Asseco BS rozmawia o przejęciach i może w tym roku zrealizować jedno lub dwa przejęcia mniejszych spółek, które zostaną sfinalizowane ze środków własnych spółki. "Mówimy o transakcjach rzędu 10 mln zł" - powiedział Rutkowski. Wyjaśnił, że będą to raczej spółki uzupełniające portfolio produktów oferowanych przez Asseco BS .

"Mamy bardzo szeroką ofertę, a nowe funkcjonalności możemy rozwijać stosunkowo łatwo. Bardziej interesuje nas zdobywanie rynku, coraz cenniejsze są też w naszej branży zasoby ludzkie" - powiedział Rutkowski. Zaznaczył, że w tej chwili spółka prowadzi negocjacje z jedną spółką, szanse ich powodzenia ocenił na 50%.

Asseco BS interesuje się przejęciami raczej na rynku polskim, ale nie wyklucza też akwizycji zagranicznej, jeśli nadarzy się taka okazja. "Prowadziliśmy takie negocjacje" - przyznał Rutkowski. Dodał, że inna spółka, z którą rozmawiało Asseco BS specjalizowała się w rozwiązaniach mobilnych.

W tym roku Asseco Business Solutions sfinalizowało transakcję, dzięki której stało się właścicielem 100% udziałów Anica Systems. Środki finansowe na zakup udziałów Aniki pochodziły z emisji akcji, jaka spółka przeprowadziła w ubiegłym roku.

"Ta transakcja dała nam pozycję lidera na rynku rozwiązań mobilnych, z kolei Anica, której głównymi partnerami są duże spółki z branży FMCG, po przyłączeniu do Grupy Asseco BS ma możliwość oferowania swoich produktów firmom z branży bankowej i ubezpieczeniowej" - ocenił Rutkowski. Dodał, że Anica rozmawia obecnie z kontrahentami z Grecji i Portugalii.

Rutkowski nie wykluczył, że w skład Asseco BS mogą wejść jeszcze wybrane aktywa dawnego Prokom Software, który został przejęty przez Asseco Poland. Według niego, przesunięcia w ramach Grupy mogą wiązać się z emisją akcji Asseco Business Solutions dla Asseco Poland. (ISB)

Marcin Droba

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Asseco Business Solutions liczy na 50 proc. wzrost przychodów w 2008 r.