Czytasz dzięki

Aston Martin stworzy SUVa z myślą o kobietach

opublikowano: 20-11-2019, 14:19

Legendarny Aston Martin, którym chętnie jeździł James Bond wykonał w środę pierwszy krok na lukratywny rynek samochodów typu SUV, mając nadzieję, że uda mu się wyjść z zapaści finansowej, informuje Reuters.

Podczas gdy około 10 proc. kupujących samochody sportowe, w tym sześciocyfrowe modele DB11 i Vantage, to kobiety, to w Chinach stanowią one połowę klientów, gdzie firma zdecydowała się wprowadzić na rynek swój sportowy pojazd użytkowy (SUV) - DBX.

- To jest coś, do czego aspirujemy gdzie indziej - powiedział w rozmowie z Reutersem dyrektor Aston Martin Andy Palmer.

- Aston jest fajny, ale jeśli możnaby sprawić, by taki był zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, to czyni go bardzo, bardzo potężnym - powiedział.

Aston bardzo stara się odwrócić passę, a zdobycie nowych klientów będzie kluczem do sukcesu.

Cena akcji firmy spadła w tym roku, ponieważ sprzedaż nie przyniosła zadowalających wyników po wprowadzeniu na giełdę, a światowa branża motoryzacyjna przeżywa trudny rok.

Profil docelowego klienta Astona Martina dla pierwszego SUV-a to 40-kilkuletni przedsiębiorca z dziećmi z zachodniego wybrzeża.

106-letnia firma skorzystała z kobiecego organu doradczego, który pomógł w zaprojektowaniu wielu funkcji nowego pojazdu, obejmujących między innymi większą przestrzeń na nogi i mniejszą odległość od panelu sterowania.
- Mieliśmy na uwadze, że ten samochód musi odpowiadać potrzebom kobiet – powiedział Palmer.

Firma ma nadzieję na zwiększenie obecnej rocznej sprzedaży około 6 tys. samochodów sportowych w tym roku o 5 tys. SUV-ów, które wejdą do produkcji w przyszłym roku w nowej fabryce w Walii.

Na szerszy rynek motoryzacyjny wpłynął spadek sprzedaży w Chinach, obawy związane z wojną handlową między dwoma największymi gospodarkami światowymi, załamanie sprzedaży aut z silnikami diesla w Europie oraz konieczność intensywnych inwestycji w elektryfikację.

Aston Martin ma nadzieję, że nowy DBX, wyceniony na 158 tys. GBP w Wielkiej Brytanii, poprawi jej sytuację finansową.

Producent samochodów zbankrutował siedem razy w swojej historii i od czasu debiutu na giełdzie londyńskiej w październiku ubiegłego roku jego cena akcji spadła o około 75 proc. Do tej pory w tym roku notowania te przynoszą straty.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane