Badacze: według prawa Metcalfe’a bitcoin powinien stanieć o jedną trzecią

opublikowano: 03-04-2018, 10:43
aktualizacja: 03-04-2018, 10:45

Dwóch profesorów prognozuje spadek wartości bitcoina o ponad jedną trzecią do końca roku. Powołują się na prawo Metcalfe’a.

Według prawa Metcalfe'a, wartość sieci jest proporcjonalna do kwadratu jej użytkowników. Profesorowie Spencer Wheatley i Didier Sornette z ETH Zurich wskazują, że w oparciu o nie wartość rynkowa bitcoinów nie powinna być większa niż 77 mld USD. To o prawie 35 proc. mniej niż w poniedziałek wynosiła kapitalizacja najpopularniejszej kryptowaluty.

Wartość rynkowa bitcoina spadła w ubiegłym tygodniu o 25 proc. W niedzielę notowany był w po 6455 USD, najmniej w tym roku. W poniedziałek kurs bitcoina powrócił powyżej 7000 USD.

- Nasza analiza identyfikuje znaczące, ale nie bezprecedensowe przewartościowanie bitcoina, sugerujące wiele miesięcy wahań w nadchodzącym czasie – głosi raport szwajcarskich badaczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Badacze: według prawa Metcalfe’a bitcoin powinien stanieć o jedną trzecią