Banki nie pozwoliły na mocniejsze wzrosty na Wall Street

opublikowano: 15-07-2019, 22:08

Po obiecującej pierwszej fazie notowań na Wall Street, podczas której indeksy wspięły się na nowe rekordowe poziomy, w kolejnych godzinach potencjał strony popytowej osłabł. Jedynie na rynku technologicznym dobre nastroje dominowały do końca.

Za zatrzymanie rajdu byków tym razem w głównej mierze odpowiedzialny był bank Citigroup, a właściwie jego wyniki kwartalne. I nie poszło o przychody czy zyski, bo te odnotowały wzrost, ale 5 punktowy spadek marży odsetkowej trzeciego pod względem aktywów amerykańskiego banku. Wzbudziło to obawy o przyszłe zyski sektora bankowego, co uwidoczniło się w relatywnie mocnym spadku wskaźnika branży bankowej i finansowej. We wtorek zaprezentowane maja być rezultaty trzech innych gigantów, JPMorgan Cjase, Goldman Sachs i Wells Fargo i okaże się, czy niepokój był uzasadniony.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Poza Citigroup indeksom DJ IA i S&P500 ciążyła przecena walorów Boeinga. Momentami kurs akcji producenta samolotów spadał o ponad 1,4 proc. w reakcji na informację, że najlepiej sprzedający się do tej pory model 737 Max może pozostać uziemiony aż do początku 2020 r. 

Silnie, o ponad 13 proc. przeceniano akcje Symanteca. Wszystko przez doniesienia, że producent oprogramowania antywirusowego i producent układów scalonych Broadcom zaprzestali negocjacji odnośnie przejęcia.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji, po niewielkim odbiciu indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 0,10 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,02 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq drożał o 0,17 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu