Banki: Portugalia zrezygnuje z dalszej pomocy

Kupno obligacji Portugalii wobec zbliżającego się wyjścia kraju z programów pomocowych zalecają specjaliści instytucji finansowych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

„Wyjście Portugalii z programów pomocowych odbędzie się sprawnie. Zalecaliśmy obligacje portugalskie jako jeden z najlepszych pomysłów inwestycyjnych na 2014 r. i do tej pory rzeczywiście przyniosły one jedne z najlepszych stóp zwrotu” – napisali w ubiegłotygodniowej notce do klientów analitycy Danske Banku.

Zdaniem właśnie tej instytucji oraz Citigroup i Commerzbanku Portugalia pójdzie ścieżką wytyczoną przez Irlandię i opuści program wsparcia nawet bez zabezpieczającej linii kredytowej. Rentowność 10-letnich papierów Portugalii spadła do najniższego od ośmiu lat pułapu 3,66 proc., choć jeszcze we wrześniu oprocentowanie było ponad dwukrotnie wyższe, za sprawą obaw, że kraj będzie potrzebował dodatkowego wsparcia. W ubiegłym tygodniu Portugalia przeprowadziła pierwszą od pakietu pomocowego z 2011 r. aukcję obligacji długoterminowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Banki: Portugalia zrezygnuje z dalszej pomocy