Czytasz dzięki

Bayer drożeje po doniesieniach o bliskim końcu sprawy Roundupu

opublikowano: 23-06-2020, 14:06

Kurs akcji koncernu Bayer rósł nawet o prawie 7 proc. po tym jak dziennik Handelsblatt napisał, że spółka jest bliska przyjęcia rozwiązań pozwalających zakończyć sprawę potyczek sądowych w USA z ofiarami środka chwastobójczego Roundup.

W najbliższych dniach rada nadzorcza niemieckiego koncernu ma głosować nad pakietem rozwiązań o łącznym koszcie 8-10 mld USD, który pozwoli zakończyć sprawę ofiar Roundupu, napisał niemiecki dziennik gospodarczy powołując się na anonimowe źródła. Decyzja zostanie ogłoszona jeszcze w tym tygodniu, twierdzą informatorzy Handelsblatt.

Zobacz więcej

Roundup

REUTERS/Mike Blake/FORUM

W maju Bloomberg informował, że Bayer osiągnął ustne porozumienie w sprawie znaczącej części z ok. 125 tys. pozwów złożonych przez ofiary Roundupu w USA. We wtorek Handelsblatt napisał, że wydaje się iż koncernowi udało się dogadać z prawnikami reprezentującymi pozostałych poszkodowanych.

Bayer „odziedziczył” sprawę Roundupu wraz z przejęciem Monsanto, amerykańskiego producenta tego środka. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane