Belka chce zmniejszać wydatki budżetu o 2 proc rocznie-prasa

21-04-2004, 08:07

Reuters: Kandydat na nowego premiera, Marek Belka, chce od przyszłego roku wprowadzić zasadę, że wydatki budżetowe na administrację publiczną będą zmniejszane o dwa procent rocznie, podała środowa Rzeczpospolita. Według informacji Rzeczpospolitej, Marek Belka planuje również zamrozić pensje urzędników, gdy dług publiczny w relacji do Produktu Krajowego Brutto (PKB) przekroczy próg ostrożnościowy na poziomie 55 procent. Belka zapowiedział już wcześniej, że jego rząd będzie realizował program oszczędnościowy wicepremiera Jerzego Hausnera.

Marek Belka optymistycznie ocenia swe szanse na sformowanie gabinetu po zapowiedzianej na 2 maja dymisji Leszka Millera. Jego szanse wzrosły, gdy we wtorek Sejm zdecydował, że Józef Oleksy, który wymieniany był jako kontrkandydat do stanowiska premiera, będzie marszałkiem Sejmu. Rzeczpospolita poinformowała, że ministerstwo finansów pracuje już nad wprowadzeniem zasady, iż wydatki na administrację będą ograniczone o dwa procent. Ma ona zostać wpisana do przyszłorocznego budżetu.

((Autor: Olga Markiewicz; Redagował: Adrian Krajewski; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: olga.markiewicz.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Belka chce zmniejszać wydatki budżetu o 2 proc rocznie-prasa