Czytasz dzięki

Bentley zwolni tysiąc pracowników w Wielkiej Brytanii

ARŻ
opublikowano: 05-06-2020, 16:19

Producent luksusowych samochodów zwolni w najbliższym czasie tysiąc swoich pracowników. Stanowi to ok. 1/4 ogółu siły roboczej. Firma jest zmuszona ograniczyć koszty działalności ze względu na spadek sprzedaży spowodowany pandemią koronawirusa.

Należąca do koncernu Volkswagen brytyjska marka Bentley zamierza zmniejszyć liczbę pracowników poprzez program dobrowolnych odejść. Jak podano w komunikacie, nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości zwolnienia będą przymusowe.

Fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Bentley

Fot. Bloomberg

Bentley jeszcze przed pandemią koronawirusa nie osiągał wysokich wyników finansowych. Było to spowodowane utrzymującą się niepewnością wokół planów opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. 

Luksusowa marka stawia obecnie na rozwój pojazdów niskoemisyjnych i bezemisyjnych. Do 2023 roku chce oferować w każdym swoim modelu napęd hybrydowy, a do 2026 roku wypuścić na rynek w pełni elektryczny pojazd. 

Europejski przemysł motoryzacyjny został poważnie dotknięty pandemią koronawirusa, a fabryki i salony sprzedaży zamknięto na kilka tygodni. Sprzedaż nowych samochodów w Wielkiej Brytanii spadła w maju aż o 89 proc. rok do roku. Salony w tym kraju zostały ponownie otwarte z początkiem czerwca.  

Branża liczy, że sytuacja zacznie ulegać poprawie po  „odmrożeniu” gospodarki. Od początku pandemii europejskie koncerny motoryzacyjne, w tym Renault, BMW, Volvo i Volkswagen, zapowiedziały zwolnienie ok. 50 tys. osób. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane