Białek: ożywienie bez inflacji najlepsze dla akcji

DI
opublikowano: 19-04-2010, 00:00

Spadek dynamiki rocznej CPI do nowego cyklicznego minimum, o którym poinformował GUS, oznacza, że krajowa gospodarka nadal znajduje się w dezinflacyjnej fazie ożywienia gospodarczego, która zgodnie z klasycznymi schematami alokacji aktywów uważana jest za najlepszą dla rynków akcji. Następna faza cyklu — inflacyjna część ożywienia gospodarczego — uznawana jest za najbardziej korzystną dla cen surowców.

W marcu indeks krajowych cen towarów i usług konsumpcyjnych okazał się wyższy niż rok temu o 2,6 proc., co było najniższym tempem wzrostu od 2,5 roku. Dynamika wzrostu cen detalicznych spada już w naszym kraju od ponad półtora roku. Obecne 2,5-letnie minimum dynamiki tempa inflacji ustanawiane po ponad 1,5 roku spadku tej dynamiki można porównywać do podobnych sytuacji z I kw. 2006 roku oraz I kw. 2002 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy