Białystok ma pierwsze centrum usług

MAG
09-02-2011, 09:48

Podlaskie miasto liczy na efekt kuli śniegowej. Czy po Szwedach z Intrum Justitia przyjdą Hindusi? Na to liczy prezydent Truskolaski.

Kto nigdy nie dostał telefonu, że nie zapłacił za telefon, prąd albo zapomniał o racie kredytu? Duże szanse, że wkrótce będą do nas w tych sprawach dzwonić z Białegostoku. Miasto wybrała Intrum Justitia, firma windykacyjna obsługująca miesięcznie ponad 150 tys. spraw inkasso.
- Intrum Justitia, z którą prowadziliśmy rozmowy od 2009 r., otwiera centrum operacyjne. W pierwszej fazie firma chce zatrudnić 70 osób, ale jest możliwe, że docelowo nawet 120 – opowiada Tomasz Buczek z urzędu miejskiego w Białymstoku.
Firma miała rozpocząć działalność w sierpniu tego roku, ale są duże szanse, że wystartuje już w kwietniu.
Intrum Justitia wynajmie od miasta na minimum 11 lat obiekt w kompleksie powojskowych magazynów pamiętających czasy carskie. Miasto przejęło tereny i teraz znajdują się tam m.in. muzeum starej motoryzacji, klub balonowy oraz odbywają się happeningi.
- Firma wybrała lokal o powierzchni 1300 mkw., który zaadaptuje miasto. Trwają odbiory techniczne budynku – mówi Tomasz Buczek.
Pierwsze rozmowy z kandydatami do pracy już się odbyły, Intrum Justitia szuka ich wśród studentów, absolwentów i osób niepełnosprawnych.
Intrum Justitia to bardzo ważny inwestor.
- To taki pierwszy bocian, co prawda nie z Egiptu, tylko ze Szwecji. Cieszymy się i liczymy na efekt kuli śniegowej - kolejnych inwestorów z sektora usług BPO/IT. Mamy dla nich wykwalifikowanych pracowników, bo w mieście studiuje 46 tys. osób, a rocznie uczelnie kończy 9-10 tys. absolwentów – zachwala przedstawiciel Białegostoku.
- Nadszedł czas miast, w których dotąd niewiele lub nic się nie działo. W dużych ośrodkach ceny są sporo wyższe, a po kryzysie nikt nie chce przepłacać. Dlatego centra usług zatrudniające 100-120 osób, w których nie używa się wielu języków obcych, oferujące proste procesy, będą się coraz liczniej pojawiać w nowych lokalizacjach – uważa Paweł Panczyj z Ernst & Young.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Białystok ma pierwsze centrum usług