Białystok: Trzy firmy w przetargu na dostawę autobusów miejskich

Polska Agencja Prasowa SA
22-12-2005, 13:29

Trzej producenci autobusów: Solaris, Man i Scania złożyli swoje oferty w przetargu na zakup 42 autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej w Białymstoku - poinformował w czwartek PAP Tomasz Ćwikowski z biura rzecznika prezydenta miasta.

Trzej producenci autobusów: Solaris, Man i Scania złożyli swoje oferty w przetargu na zakup 42 autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej w Białymstoku - poinformował w czwartek PAP Tomasz Ćwikowski z biura rzecznika prezydenta miasta.

    Będą to największe jak dotąd, jednorazowe zakupy autobusów miejskich w Białymstoku. Przetarg ma być rozstrzygnięty tuż po świętach Bożego Narodzenia.

     Zakupy autobusów będą dofinansowane ze środków UE w ramach projektu "Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta Białegostoku-etap I", który został dofinansowany z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).

    Cały pierwszy etap projektu to zakup autobusów i modernizacje dróg w centrum miasta. Wartość całego projektu to 71,1 mln  zł, z czego 42,6 mln zł to dofinansowanie z UE (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Na remonty dróg jest przeznaczonych 25 mln zł, reszta na zakup autobusów.

    Gmina Białystok chce kupić w przetargu 32 tzw. autobusy krótkie (o długości 12 metrów) i 11 długich (o długości 18 metrów). W części przetargu na autobusy krótkie Scania Polska zaproponowała dostarczenie autobusów za 29,085 mln zł, oferta Solarisa to 26,5 mln zł, a konsorcjum dwóch firm należących do Mana - 27,7 mln zł. O dostarczenie  autobusów długich ubiegają się Solaris i Man, które złożyły bardzo podobne oferty - 13,3 mln zł.

    Autobusy mają być kupione na potrzeby trzech miejskich spółek komunikacyjnych.

    Ćwikowski dodał, że cena stanowi 65 proc. kryteriów oceny w przetargu. O tym, które firmy wygrają przetarg, mogą więc zdecydować proponowane warunki gwarancyjne czy zaproponowane warunki serwisowe i techniczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Białystok: Trzy firmy w przetargu na dostawę autobusów miejskich