Bioton: środki z emisji akcji serii G na zakład w Izraelu

(Marek Druś)
opublikowano: 28-12-2006, 19:50

Pierwszy etap budowy w Izraelu zakładu wytwarzającego szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B jest już zakończony, poinformował zarząd spółki.

Zarząd Biotonu podjął decyzję o przeznaczeniu części wpływów z emisji akcji serii G na budowę na terenie Izraela zakładu wytwarzającego szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Łączna kwota inwestycji na budowę zakładu, opracowanie i wdrożenie technologii produkcji w Izraelu wynosi około 15 mln USD, poinformowała spółka w wydanym w czwartek komunikacie.

Zarząd poinformował o zakończeniu pierwszego etapu budowy w Izraelu zakładu wytwarzającego własny produkt Grupy Bioton. W jego ocenie, zmiana celów zapisanych w prospekcie i przeznaczenie środków pochodzących z emisji akcji serii G na kolejne etapy inwestycji pozwoli na bardziej efektywne ich wykorzystanie i jest uzasadnione strategią ekspansji Grupy Bioton na rynkach międzynarodowych.

- Inwestycja w Izraelu, w opinii Zarządu Spółki, pozwoli na szybsze uruchomienie produkcji substancji oraz form gotowych szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, a następnie rozpoczęcie ich sprzedaży przez spółkę SciGen (Izrael) Ltd, spółkę w 100 % kontrolowaną przez SciGen Ltd (SciGen Ltd jest spółką w 90,54 % kontrolowaną przez Bioton) – głosi komunikat.

Zarząd spółki informuje, że zakład w Izraelu stanie się centrum wytwórczym szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B dla Grupy Bioton. Uruchomienie produkcji planowane jest w 2007 roku. W tym samym roku ma ruszyć sprzedaż na rynkach azjatyckich, w szczególności w Indiach. Będzie ona również realizowana na terenie Europy oraz w innych krajach po uprzedniej rejestracji, zapowiada spółka.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane