Brokerjet wycofuje się z Polski

opublikowano: 28-01-2013, 00:00

Dom maklerski z grupy Erste pożegnał się z klientami. Handel przez stronę brokerjet.pl będzie możliwy do końca lutego.

Niespełna rok trwała polska przygoda internetowego brokera, będącego częścią grupy Erste. Pod koniec zeszłego tygodnia rozesłał on do polskich klientów pismo informujące o zakończeniu działalności na polskim rynku ze względu na „zmianę strategii” Brokerjet Bank. Od 1 marca zawieranie transakcji przez stronę brokerjet.pl nie będzie możliwe.

„Liczba klientów z Polski nie była zbyt duża, więc zapadła decyzja o skoncentrowaniu obsługi i back office’u w Wiedniu. Brokerjet sam w sobie nie znika z rynku. Nie będzie polskiej strony internetowej i obsługi w języku polskim” przekazało nam biuro prasowe Erste. Pomoc i wsparcie będzie dostępne z Wiednia w języku angielskim. Obsługa internetowa zostanie przeniesiona pod adres brokerjet.com.

Brokerjet reklamuje się jako platforma dająca dostęp do 27 światowych giełd i 4 tys. funduszy inwestycyjnych. W Polsce wystartował w kwietniu 2012 r. Poza platformą internetową do dyspozycji polskich klientów postawił dwóch maklerów w warszawskim biurze. Że furory w Polsce nie zrobił, widać po reakcji konkurentów.

O platformie nawet nie słyszało kilku z tych, których poprosiliśmy o komentarz. Ci, którzy kojarzyli nazwę, również zwracali uwagę na jej małą rozpoznawalność.

— Brokerjet nastawiał się na handel zagranicznymi akcjami, a polskich inwestorów na największych światowych giełdach interesują głównie waluty, towary i indeksy. Spośród akcji zainteresowanie budzą tylko najbardziej znane firmy, np. Apple czy Google. Ponadto handel akcjami jest mniej intensywny niż walutami czy towarami, co oczywiście przekłada się na mniejszy obrót i tym samym generowane dla brokera prowizje — komentuje Tomasz Mączka, dyrektor ds. sprzedaży w Noble Securities.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu