Brytyjskie firmy znów chcą zatrudniać

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 22-02-2021, 06:50

Poprawiły się nastroje wśród brytyjskich firm. Ich plany odnośnie zatrudniania są najbardziej optymistyczne od roku, mniej firm planuje również zwolnienia, informuje Reuters.

fot. REUTERS/Toby Melville/File Photo/Forum
fot. REUTERS/Toby Melville/File Photo/Forum

Najnowsze badania potwierdzają poprawę koniunktury wśród przedsiębiorstw z Wysp Brytyjskich z uwagi na polepszenie się perspektyw gospodarczych w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jak pokazuje badania opracowane przez Chartered Institute of Personnel and Development, 56 proc. ankietowanych firm planuje zwiększenie liczby pracowników w kolejnych miesiącach. Na koniec 20202 r. odsetek ten kształtował się na poziomie 53 proc. Jednak nadal to zdecydowanie mniej niż w okresie rok wcześniej przed wybuchem pandemii, kiedy o zwiększaniu liczby etatów informowało 66 proc. badanych.

Tymczasem mocno spadł odsetek firm rozważających redukcje zatrudnienia z 30 do 20 proc.

Najsilniejszy trend wzrostowy odnotowano w przypadku sektorów ochrony zdrowia, finansów, edukacji oraz IT. Z kolei najsłabsze plany ma mocno dotknięty pandemią branża hotelarski.

CIPD podkreśla, że jeśli resort finansów nie przedłuży programu wsparcia zatrudnienia dla firm w budżecie, który ma zostać zaprezentowany 3 marca należy liczyć się z gwałtownym wzrostem bezrobocia.

Badanie przeprowadzone wspólnie z firmą Adecco objęło 2000 pracodawców w okresie od 5 stycznia do 30 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane