BŚ chce funduszy na pomoc klimatyczną dla Afryki

opublikowano: 26-11-2015, 07:03

Bank Światowy chce pozyskać 16 mld USD, aby pomóc Afryce w adaptacji do zmian klimatycznych, donosi serwis BBC.

Instytucja ma nadzieję, że poprzez zwiększenie odporności na kontynencie na skutki globalnego ocieplenia i zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii, uniemożliwi milionom  ludzi obronę przed ześliźnięciem się w skrajne ubóstwo.

Zobacz więcej

Jim Yong Kim, szef Banku Światowego

Bloomberg

Tzw.  Africa Climate Business Plan ma zostać przedstawiony podczas globalnego szczytu klimatycznego COP21 w Paryżu.

Wiązane są z nim ogromne nadziej, że uda się osiągnąć  porozumienie  w sprawie ograniczenia wzrostu temperatury na świecie o 2° C.

Chodzi o to, że chcielibyśmy,  by podczas na pewno burzliwych obrad i negocjacji Afryka nie został zapomniana i pozostawiona tylko sobie – wyjaśnia dr Jim Yong Kim, prezes Banku Światowego.

Bank Światowy chce też upewnić się, że rozmowy obejmować mają nie tylko te dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych , ale także o podjęciu kroków w celu radzenia sobie z konsekwencjami globalnego ocieplenia.

To ważny problem dla Afryki, gdyż kontynent odpowiada jedynie za 3 proc. emisji gazów cieplarnianych na świecie. Zdecydowanie groźniejszą dla niej kwestią jest globalne podniesienie średniej temperatury i zagrożenia wynikające z coraz intensywniejszych i długotrwałych susz.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu