Czytasz dzięki

Były szef Nissana uciekł do Libanu

opublikowano: 31-12-2019, 06:52

Carlos Ghosn, były szef Nissan Motor, oskarżany w Japonii o nadużycia finansowe i czekający na proces, pojawił się nieoczekiwanie w Libanie, donosi Reuters.

Ghosn, Libańczyk z pochodzenia, oświadczył, że nie zgadza się na bycie „zakładnikiem” w Japonii, której wymiar sprawiedliwości, jego zdaniem, jest nieobiektywny.

Carlos Ghosn
Zobacz więcej

Carlos Ghosn fot. Bloomberg

- Nie uciekłem przed sprawiedliwością. Uciekłem przed niesprawiedliwością i prześladowaniem politycznym. Teraz mogę swobodnie komunikować się z mediami i nie mogę się doczekać rozpoczęcia następnego tygodnia – dodał.

Reuters podkreśla, że nie wiadomo, jak 65-letniemu Ghosnowi, który ma obywatelstwa Francji, Brazylii i Libanu, udało się wyjechać z Japonii. Agencja przypomina, że Liban nie ma umowy o ekstradycji z Japonią.

Ghosn, przez 20 lat uważany za ojca sukcesu Nissan Motor, został zatrzymany w listopadzie 2018 roku na lotnisku w Tokio. Postawiono mu cztery zarzuty, m.in. ukrywanie dochodu i nieuprawnione wzbogacanie się kosztem spółki. W marcu tego roku Ghosn został zwolniony z aresztu po wpłaceniu 9 mln USD kaucji. Były szef Nissana twierdzi, że jest ofiarą „przewrotu pałacowego”, za którym stoją japońscy członkowie władz spółki, których motywem było niedopuszczenie do większego zacieśnienia aliansu Nissana z francuskim Renault.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy