Carl Icahn: akcje Apple powinny być dwa razy droższe

KŁ, CNBC
opublikowano: 09-10-2014, 19:14

Carl Icahn, znany inwestor giełdowy, jest zdania, że akcje Apple kosztują połowę tego co powinny, informuje CNBC.

W liście do prezesa koncernu z Cupertino, Tima Cooka zatytułowanym “Wyprzedaż: akcje Apple za pół ceny”, Icahn zapewnia, że akcje spółki powinny kosztować 203 USD za walor, czyli ponad dwa razy więcej niż obecnie. Podczas czwartkowej sesji cena za akcję Apple wynosiła 101 USD.

Carl Icahn
Carl Icahn
Bloomberg

Icahn jest zdania, że obecne ogromne niedowartościowanie spółki nie potrwa długo. Dodał, że firmie pomogłoby, gdyby zdecydowała się cześć pieniędzy zwrócić inwestorom.

Inwestor jest mocno zaangażowany w Apple. Icahn jest bowiem w posiadaniu 53 milionów akcji koncernu o czym poinformował nieco ponad rok temu. Od tego czasu kurs Apple wzrósł o 50 proc.

Koncern Kierowany przez Tima Cooka wart jest obecnie ponad 600 mld USD. Sama marka Apple została natomiast po raz drugi z rzędu uznana przez Interbrand za najbardziej wartościową na świecie - wyceniono ją na blisko 119 mld USD.

 

 

Cały list Carla Icahna.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane