Carl Icahn chciał sprzedać swój pakiet Herbalife. Kurs ostro w dół

Notowania Herbalife mocno zniżkują, po tym jak poinformowano, że największy akcjonariusz i obrońca spółki Carl Icahn próbował pozbyć się udziałów w niej.

Notowania Herbalife w ostatnich pięciu latach z zaznaczonymi kluczowymi dla spółki wydarzeniami
Wyświetl galerię [1/2]

Notowania Herbalife w ostatnich pięciu latach z zaznaczonymi kluczowymi dla spółki wydarzeniami pb.pl, Bloomberg

Notowania oferującego suplementy diety Herbalife spadają w piątek na giełdzie w Nowym Jorku o 5,5 proc., po tym jak na rynku pojawiła się informacja, że inwestor-miliarder Carl Icahn próbował sprzedać swoje udziały. Zajmujący 43. miejsce na liście najbogatszych ludzi wg magazynu Forbes Carl Icahn kontroluje 18 proc. akcji Herbalife.

Miliarder w spółkę zaangażował się finansowo w 2013 r. po tym jak krucjatę przeciw niej rozpoczął inny zarządzający, , według którego jej model biznesowy przypominał piramidę finansową. W lipcowej ugodzie z Federalną Komisją Handlu Herbalife zgodziło się zapłacić 200 mln USD kary i zmienić część ze swoich podstawowych praktyk biznes owych, na co kurs zareagował znaczącymi zwyżkami. Teraz znów znalazł się na pułapach sprzed ugody, jednak utrzymuje się o kilkanaście USD powyżej pułapu sprzed pierwszych informacji, że przeciwko spółce obstawia Bill Ackman.


Notowania Herbalife w ostatnich pięciu latach z zaznaczonymi kluczowymi dla spółki wydarzeniami. Źródło: pb.pl, Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, forbes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy