Cena miedzi wzrosła w Szanghaju i w Londynie

PAP/Bloomberg
opublikowano: 04-09-2007, 09:17

Cena miedzi wzrosła na giełdzie w Szanghaju, niwelując wcześniejsze straty. Stało się tak dzięki pojawieniu się popytu spowodowanego spadkiem cen na rynku kasowym poniżej psychologicznej bariery 65.000 juanów. Wzrosty cen miedzi zanotowano także na giełdzie londyńskiej.

"Ceny miedzi z dostawą natychmiastową na rynku kasowym spadły po raz pierwszy w ciągu czterech dni poniżej psychologicznej bariery 65.000 juanów (8.610 USD) za tonę, co przyciągnęło inwestorów" - powiedział Chen Xiang, analityk z Everbright Securities Co.

"To pomaga rynkowi kontraktowemu, co z kolei nieco podbija też ceny na giełdzie londyńskiej" - dodał.

Cena miedzi na dostawy listopadowe na giełdzie w Szanghaju wzrosła o 230 juanów, czyli o 0,4 proc. do 65.140 juanów za tonę. Cena miedzi z dostawą natychmiast spadła o 0,9 proc. do 64.730 juanów za tonę.

Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź wzrosła o 29,75 USD, czyli o 0,4 proc. do 7.419,75 USD za tonę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP/Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Cena miedzi wzrosła w Szanghaju i w Londynie