Chińska gwiazda filmowa ma zakaz inwestowania na giełdzie

opublikowano: 10-11-2017, 07:51
aktualizacja: 10-11-2017, 07:54

Zhao Wei, jedna z najbardziej znanych na świecie chińskich aktorek i jurorka festiwalu filmowego w Wenecji dostała pięcioletni zakaz inwestowania na krajowej giełdzie.

Zhao jest nie tylko aktorką, ale także właścicielką winnicy we Francji oraz inwestorką. Osiągnęła spory majątek dzięki kilku udanym transakcjom, m.in. jako jedna z pierwszych zainwestowała w Alibaba Pictures Group. Mąż aktorki, Huang Youlong, był partnerem Jacka Ma, miliardera i twórcy Alibaba Group Holding, w transakcji private equity w 2015 roku.

Zobacz więcej

youtube.com

Z komunikatu opublikowanego przez giełdę w Szanghaju wynika, że regulator ukarał grzywną wysokości po 300 tys. juanów (ok. 45 tys. USD) Zhao i jej męża. Kara została nałożona za wprowadzanie rynku w błąd. Wiąże się z nieudaną próbą przejęcia przez małżeństwo spółki Zhejiang Wanjia, zajmującej się animacją filmową, pod koniec 2016 roku. Zhao wraz z mężem ogłosili zamiar kupna 29,1 proc. jej akcji choć jak ustalono, nie mieli odpowiednich pieniędzy, a powołana specjalnie przez nich spółka nie miała deklarowanego kapitału i żadnych aktywów. Ostatecznie Zhejiang został przejęty przez innego inwestora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Sout China Morning Post

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chińska gwiazda filmowa ma zakaz inwestowania na giełdzie