Chiny zmniejszyły rezerwy walutowe, ale nieznacznie

opublikowano: 07-08-2019, 14:23

Wartość rezerw walutowych jakimi dysponują Chiny zmniejszyła się w lipcu 2019 r. po umocnieniu dolara, sygnalizując niewielkie działania i interwencje banku centralnego w celu zarządzania poziomem juana.

Ogólna wartość rezerw obniżyła się do 3,104 bln USD z 3,1129 bln miesiąc wcześniej, wynika z opublikowanych w środę danych Ludowego Banku Chin. Mediana prognoz ekonomistów zakładała nieco wyższą wartość, na poziomie 3,105 bln USD.

Juany, dolary
Zobacz więcej

Juany, dolary fot. Bloomberg

Nieznaczny spadek rezerw świadczy o tym, że Chiny powstrzymały się od bezpośredniej sprzedaży dewiz, aby interweniować na juanie.

W ostatnich dniach, w reakcji na zapowiedzi prezydenta USA Donalda Trumpa odnośnie nowych ceł karnych, Pekin zezwolił na osłabienie juana, który przekroczył poziom 7 za amerykańskiego dolara. 

Nie ma potrzeby, aby bank centralny kupował lub sprzedawał waluty obce, ponieważ napływ i odpływ kapitału w Chinach są w przybliżeniu zrównoważone, co pomaga utrzymać względnie stabilne rezerwy -  twierdzi David Qu, ekonomista Bloomberg Economics z Hongkongu.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu