Chmura to pojęcie pojemne jak worek. Wszyscy o niej mówią, ale mam wrażenie, że każdy rozumie je inaczej. Co IBM rozumie przez cloud computing?

MICHAŁ WAWRZYŃSKI
opublikowano: 13-12-2011, 00:00

Zapytaj o...

MICHAŁ WAWRZYŃSKI

Senior Sales Specialist Integrated Technology Services IBM Polska

Na rynku cloud computing często jest kojarzony wyłącznie z chmurą publiczną, dostępną poprzez internet. Należy dlatego zaznaczyć, że IBM oferuje szersze podejście, w którym istnieje kilka typów rozwiązań cloud computing w zależności od umiejscowienia serwerów i sposobu przetwarzania — od rozwiązań bazujących na infrastrukturze i zasobach Klienta (chmury prywatne) do modelu dostarczania usług IT poprzez internet z centrów danych IBM (chmury publiczne). Pomagamy także integrować dwa powyższe modele w jeden spójny za pomocą rozwiązań chmur hybrydowych. Oznacza to, że IBM nie ogranicza się do proponowania jednego aspektu chmury. Wiemy, że model „tradycyjnego IT” ma swoje zalety i w pewnych zastosowaniach będzie jeszcze długo dominował. Traktujemy cloud computing jako uzupełnienie tradycyjnej oferty i punkt docelowy dla naszych klientów, który wydaje się optymalny z punktu widzenia zarządzania IT i współpracy działu IT z resztą organizacji. Chmura nie jest jednak celem samym w sobie i jeśli nie pasuje do danej organizacji czy zadania — należy powiedzieć to otwarcie. W praktyce projekty cloud computing realizowane przez IBM sprowadzają się do takiej integracji sprzętu, oprogramowania i usług, aby osiągnąć zakładane korzyści związane z przetwarzaniem w chmurze. Osiągamy to poprzez wprowadzenie lub uzupełnienie obszarów wirtualizacji, automatyzacji i standaryzacji.

Materiał partnera cyklu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICHAŁ WAWRZYŃSKI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu