Coinbase wyraźnie tanieje przez Goldman Sachs

opublikowano: 27-06-2022, 16:32
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Analitycy Goldman Sachs obniżyli rekomendację właściciela największej w USA giełdy kryptowalut. To skutek spadku całego rynku walut cyfrowych oraz wynikających z tego problemów Coinbase, donosi Bloomberg.

Michael Nagle

Akcje Coinbase spadły aż o 8,3 proc. do 57,50 USD na otwarciu w poniedziałek. W tym roku staniały już 75 proc. Istotny wpływ miała na to ponad 50-procentowa deprecjacja bitcoina.

W zeszłym roku największa giełda kryptowalut w USA była wyceniana na ponad 75 mld USD, kiedy kurs bitcoina osiągał swój rekordowy poziom. Od tego czasu spółka zmaga się z licznymi problemami, m.in. ze spadającymi przychodami, ponieważ rynek walut cyfrowych przeżywa obecnie jedną z najsilniejszych wyprzedaży w historii.

Coinbase ogłosił również w tym miesiącu, że zwolni 18 proc. pracowników, próbując ograniczyć wydatki operacyjne, które w pierwszym kwartale wzrosły do rekordowych 1,7 mld USD.

Średni prognozowany przez analityków docelowy kurs akcji Coinbase wynosił w piątek ok. 117 USD. Jest najniższy historii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Bloomberg

Polecane