Cristiano Ronaldo pozwany za CR7

opublikowano: 31-07-2014, 10:14

Cristiano Ronaldo oraz reprezentująca go firma zostali pozwani w USA przez właściciela zastrzeżonego w tym kraju znaku firmowego CR7.

Cristiano Ronaldo, jeden z najlepszych grających obecnie piłkarzy, jest znany w mediach i wśród fanów pod skrótem CR7, gdzie litery to jego inicjały, a siódemka to numer, jak ma na koszulce. Napastnik Realu Madryt postanowił wykorzystać skrót komercyjnie i zrobił z niego znak firmowy. Piłkarz promuje swoją kolekcję męskiej bielizny pod marką CR7.

Zobacz więcej

fot. youtube.com

Tymczasem w USA właścicielem zastrzeżonego od 2009 roku skrótu CR7 jest 43-letni entuzjasta fitnessu z Rhode Island,  Christopher Renzi. Wykorzystuje go do promowania jeansów i koszulek, a także siedmiominutowych ćwiczeń, które można obejrzeć na stronie internetowej CR7.

Renzi przeżył szok, kiedy niedawno dostał list od prawników duńskiej firmy JBS Textile Group. Zażądali w nim, aby oddał znak firmowy CR7, bo reprezentowana przez nich firma ma plan wejścia na amerykański rynek z bielizną promowaną przez portugalskiego piłkarza. Przedstawiciele JBS wystąpili jednocześnie do amerykańskiego urzędu patentowego i znaków firmowych o anulowanie zapisu przyznającego znak CR7 Renziemu. Twierdzą, że Amerykanin zastrzegł go aby skorzystać z rosnącej wówczas sławy Cristiano Ronaldo. Renzi chce obecnie, aby sąd potwierdził jego prawo do znaku CR7 w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Cristiano Ronaldo pozwany za CR7