CYTATY DNIA: Partnerzy społeczni o zmianach w OFE

JKW
opublikowano: 22-02-2011, 00:00

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność: Nie wyrażamy zgody na jednokierunkową zmianę w systemie emerytalnym, ograniczoną do skorygowania sposobu lokowania składki. Domagamy się szerokiej i kompleksowej debaty społecznej.

Solidarność zarzuca rządowi, że zamiast zająć się wadami systemu emerytalnego, skupia się na zmianie, która przyniesie budżetowi pieniądze. Uważa, że proponowane zmiany nastawione są na korzyść rządu, a nie ubezpieczonych.

Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club:

Proponowane zmiany nie są korzystne ani z punktu widzenia gospodarki, ani przyszłych emerytów. Mają przynieść jedynie chwilową i na dłuższą metę pozorną ulgę finansom publicznym.

BCC ubolewa, że w imię doraźnego łatania dziury budżetowej rząd posuwa się do zmiany, która w dłuższej perspektywie będzie miała "destabilizacyjny wpływ na finanse publiczne". Propozycje sprowadzają się do zmiany długu jawnego na ukryty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu