Czerwony finisz na Wall Street

opublikowano: 28-03-2018, 22:07

Indeksy amerykańskich giełd poddawały się w trakcie środowej sesji wahaniom, obrazując niezdecydowanie panujące wśród inwestorów. Ostatecznie drugą sesję z rzędu odnotowały ujemne zmiany wartości na zamknięciu.

Dane makro jakie trafiły na rynek nie miały większego przełożenia na decyzje podejmowane przez graczy, których uwaga skupiała się przede wszystkim na doniesieniach ze spółek oraz tzw. otoczeniu geopolitycznym.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

A tu na pierwszy plan wybijały się spekulacje związane z Teslą, Facebookiem i Amazonem oraz dalsze implikacje związane z potencjalną wojną handlową.

Swoją przecenę pogłębiały akcje Tesli, producenta znanych samochodów elektrycznych. Wszystko przez informację, że amerykańskie władze będą prowadzić śledztwo dotyczące śmiertelnego wypadku i pożaru Model X w Kalifornii. 

Na wartości traciły akcje Amazona, największego na świecie detalisty sieciowego. W tym przypadku podstawą dla korekty była wypowiedź prezydenta Donalda Trumpa, który stwierdził, że należy poddać weryfikacji podejście państwa do podatków płaconych przez internetowego giganta. 

Z danych makro warto wspomnieć o skorygowanym w górę odczycie dynamiki PKB w IV kwartale minionego roku z 2,5 do 2,9 proc. To wynik najlepszy od 2014 r. Z kolei w lutym deficyt obrotów towarowych wzrósł o 0,1 proc. do 75,35 mld USD.

Na zamknięciu środowej sesji indeks DJ IA tracił 0,04 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,29 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,85 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy