Czytasz dzięki

Delta wstrzymuje dostawy od Airbusa

opublikowano: 13-10-2020, 15:53

Delta Air Lines, ze względu na niski popyt na podróże lotnicze, opóźnią dostawy odrzutowców Airbusa. Łączna wartość przesuniętych do 2022 roku to 5 mld USD.

Zamówienie obejmuje ponad 200 samolotów Airbusa, głównie modeli A321neo i A220. Zmodernizowany harmonogram dostaw złagodzi problemy finansowe w ciągu najbliższych dwóch lat, ponieważ Delta ogranicza swoją działalność, aby przetrwać pandemię, która przyczyniła się do załamania popytu na loty.

Samolot linii Delta Airlines
Samolot linii Delta Airlines
Fot. Bloomberg

Przewoźnik spodziewa się, że w czwartym kwartale będzie „spalać” od 10 do 12 mln USD dziennie. W trzecim kwartale były to nawet 24 mln USD, a skorygowana strata na akcję wyniosła 3,30 USD. W ciągu ostatnich trzech miesięcy linia lotnicza obniżyła koszty operacyjne o 50 proc. m.in. poprzez redukcję zatrudnienia. Pracę straciło ok. 58 tys. osób, w tym 18 tys. z nich na stałe.

„Ma to mniej wspólnego z perspektywą popytu, a więcej z naszą sytuacją gotówkową” - powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Delty, Ed Bastian.

Po informacji o opóźnieniu dostaw przez amerykańską linię lotniczą akcje Airbusa spadły o 2,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane