Deutsche Bank ukarany za "osłabianie" forinta

WST, Bloomberg
22-04-2010, 14:57

Deutsche Bank został ukarany grzywną wysokości 90 mln forintów (ok. 458 tys. USD) przez węgierskiego regulatora rynku finansowego za serię transakcji, które spowodowały „znaczące” osłabienie forinta, w czasie gdy kryzys dopadł tamtejszą gospodarkę przed dwoma laty.

W uzasadnieniu HFSA podał, że zdarzenia miały miejsce w październiku 2008 r. i brał w nich udział londyński oddział Deutsche Banku. By zabezpieczyć transakcje swapowe zawarte z węgierskimi bankami, sprzedawał on duże ilości forinta, doprowadzając do jego przeceny względem euro. A to wszystko w okresie niestabilności gospodarki i finansów, kiedy m.in. spadł popyt na węgierskie obligacje. 

 „Tego typu transakcje nie były uzasadnione potrzebą Deutsche Banku, by w ten sposób zarządzać swoim ryzykiem” – napisał  w komunikacie regulator.

WST, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Deutsche Bank ukarany za "osłabianie" forinta