DM PKO BP: Cena za Sfinksa jest atrakcyjna

Kamil Zatoński
01-09-2008, 10:01

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP uważają, że cena w wezwaniu na akcje właściciela restauracji z logo Sphinx, zaproponowana przez AmRest (19,41 zł) jest atrakcyjna. Odmiennego zdania jest zarząd łódzkiej spółki.

W opublikowanym w piątek stanowisku, zarząd Sfinksa negatywnie odniósł się do planów nowego inwestora i wobec zaproponowanej przez niego ceny w wezwaniu.

„W opisanym w wezwaniu celu zakupu akcji przez wzywającego, zarząd Sfinks Polska nie dostrzega wyczerpujących konkretów i szczegółów wyjaśniających powody zwiększenia zaangażowania (…) Wzmiankowana przez wzywającego inwestycja strategiczna nie wyjaśnia jego intencji co do przyszłości tej inwestycji i nie odpowiada na pytanie, czy chodzi o docelowe przejęcie spółki Sfinks Polska, czy też tylko o zwiększenie udziału w akcjonariacie w nadziei na przyszłe zdyskontowanie nabytych walorów i dywidendę” – napisano w komunikacie.

„Cena, zaprezentowana w wezwaniu, według zarządu Sfinks Polska jest zbyt niska, nie odzwierciedla bowiem wysiłku inwestycyjnego, realizowanego w bieżącym roku przez spółkę, co przełoży się bezpośrednio na wyższe przychody i zyski” – dodano.

„Na chwilę obecną, przy braku jakiegokolwiek dialogu pomiędzy zarządem Sfinks Polska a AmRest Polska, zarząd Sfinks Polska nie rekomenduje swoim akcjonariuszom sprzedaży akcji w wezwaniu AmRest Polska po zaoferowanej cenie, wierząc tym samym we własne plany rozwoju i dynamiczną zwyżkę cen naszych akcji w średnim i dłuższym okresie czasu” – napisano w podsumowaniu.

Tymczasem Marcin Sójka, analityk DM PKO BP, uważa, ze należy brać pod uwagę potężne inwestycje, duże zadłużenie i zagrożone prognozy, przedstawione  przez zarząd Sfinksa.

„Cena wezwania jest wyższa niż nasza wycena Sfinksa i można ją uznać za atrakcyjną. Plany Amresy do dążenia przejęcia swojego konkurenta są zrozumiałe, choć niepokoi duża liczba projektów w jakie uwikłała się spółka” – napisał Marcin Sójka w porannej nocie do klientów biura.

O godz. 10.00 kurs Sfinksa rośnie o 0,41 proc. do 19,38 zł. AmRest zyskuje 0,46 proc. (65,50 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / DM PKO BP: Cena za Sfinksa jest atrakcyjna