Drobni rzucili się na obligacje Rokity

KMK, KZ
opublikowano: 04-10-2012, 00:00

O powodzeniu oferty zdecydował m.in. niski minimalny próg zapisu

PCC Rokita, producent wyrobów chemicznych, zamknął emisję obligacji. Jej wartość sięgnęła 25 mln zł, a najciekawsze jest to, że stopa redukcji zleceń w transzy detalicznej wyniosła 70 proc.

Zdaniem Rafała Zdona, wiceprezesa firmy, o powodzeniu oferty zdecydował m.in. niski minimalny próg zapisu, ustalony na 100 zł. Kuszące było też oprocentowanie, które w skali roku wynosi 9 proc., jest stałe, a odsetki będą wypłacane co kwartał. Papiery trafią do obrotu na rynku Catalyst.

Zarząd PCC Rokita ma w planach kolejne emisje obligacji, a program w sumie ma wartość 200 mln zł. Kapitał jest potrzebny na inwestycje. Spółka ma w planach wejście na rynek indyjski z systemami poliuretanowymi.

— Rynek ten rośnie o 15-25 proc. rocznie. Potencjał jest duży, bo roczne zużycie poliuretanów w Indiach to średnio 0,2 kg. Przeciętny Europejczyk zużywa ich 40-krotnie więcej — mówi Rafał Zdon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KMK, KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu