Duża przecena Prairie Mining po wiadomościach z Polski

Marek Druś, miningweekly.com
opublikowano: 29-05-2018, 14:40
aktualizacja: 29-05-2018, 14:41

Akcje australijskiej spółki Prairie Mining taniały we wtorek nawet o 31 proc. na giełdzie w Londynie po wiadomości, że polskie Ministerstwo Środowiska nie zgodziło się na późniejsze rozpoczęcie eksploatacji kopalni węgla Dębieńsko, pisze Mining Weekly.

Notowania akcji Prairie Mining na giełdzie w Londynie od piątku
Zobacz więcej

Notowania akcji Prairie Mining na giełdzie w Londynie od piątku

Zgodnie z koncesją wydaną w 2008 roku australijska spółka miała rozpocząć wydobycie w Dębieńsku do 1 stycznia 2018 roku. Spółka wystąpiła o wydłużenie terminu do 2025 roku.  Prairie Mining przekonuje jednocześnie, że niedotrzymanie terminu rozpoczęcia wydobycia zawartego w koncesji w jego ocenie nie unieważnia jej i obowiązuje ona do czerwca 2058 roku. Spółka ostrzegła jednak inwestorów, że jeśli jej odwołanie od decyzji resortu środowiska nie zakończy się sukcesem, może to prowadzić do ograniczenia lub wycofania koncesji. W reakcji akcje spółki staniały mocno na giełdach w Warszawie, Sydney i Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, miningweekly.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / Duża przecena Prairie Mining po wiadomościach z Polski