Dzień Przedsiębiorczości dla chcących otworzyć własny biznes

DI, PAP
opublikowano: 04-06-2012, 13:09

Osoby zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej mogą wziąć udział w Dniu Przedsiębiorczości, który odbędzie się we wtorek w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnobrzegu (Podkarpackie).

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in., skąd uzyskać finansową pomoc na założenie własnego biznesu, jakie są zasady pozyskiwania środków finansowych na ten cel, a także gdzie można szukać wsparcia dla rozwoju firmy i jakie obowiązują procedury przy rejestracji działalności gospodarczej.

Ponadto dla osób, które wahają się przed założeniem działalności gospodarczej, czyli samozatrudnieniem, przygotowane zostaną odpowiednie testy psychologiczne. Pomogą one ocenić predyspozycje i cechy niezbędne do prowadzenia własnej firmy.

Jak poinformowała PAP Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który jest organizatorem przedsięwzięcia, udział w zajęciach jest bezpłatny.

„Spodziewamy się na zajęciach około 20-30 osób, ale jeżeli chętnych będzie więcej, takie spotkanie zostanie powtórzone” – zapewniła Zając.

Chętni do udziału w Dniu Przedsiębiorczości mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnobrzegu, a także telefonicznie lub mailowo ([email protected]).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane