Eksport Singapuru wzrósł najmocniej od siedmiu miesięcy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 17-02-2021, 08:24

Sprzedaż zagraniczna Singapuru odnotowała w styczniu 2020 r. najmocniejszy wzrost od siedmiu miesięcy przebijając oczekiwania ekonomistów, donosi Reuters.

Singapur
Singapur
Wei Leng Tay

Oficjalne dane wskazują, że w pierwszym miesiącu bieżącego roku eksport produktów nie związanych z ropą naftową zwiększył się o 12,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 r. Tymczasem mediana prognoz zakładała zwyżkę o 5,4 proc. Dynamika eksportu wzrosła przy tym z 6,8 proc. jaką odnotowano w grudniu.

W porównaniu z poprzednim miesiącem eksport wyrównany sezonowo zwiększył się o 7 proc. po zwyżce o 4,8 proc. w grudniu ko korekcie. W tym przypadku spodziewano się wzrostu o 2 proc.

Styczniowy eksport w głównej mierze opierał się na sprzedaży specjalistycznych maszyn, złota nie związanego z pieniędzmi oraz produktów elektronicznych i petrochemicznych.

Wynik za styczeń był najwyższym od czerwca 2020 r.

W całym 2020 r. PKB tego azjatyckiego państwa-miasta skurczył się o 5,4 proc., notując najgorszy wynik w historii. Aktualne prognozy zakładają, że w 2021 r. gospodarka Singapuru odnotuje ożywienie rzędu 4 do 6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane