Energomontaż-Północ. Zaszkodziła zima

KSA
05-05-2010, 15:02

Energomontaż-Północ zakończył kwartał na minusie. I to mimo zaciśnięcia pasa.

Budowlano-montażowa spółka, która specjalizuje się w usługach dla branż energetycznej i chemicznej, ma za sobą niezbyt udany kwartał. Przychody spadły rok do roku o około 20 proc., do 67,4 mln zł. Grupa Energomontażu poniosła przy tym 4,2 mln zł straty netto. Rok temu miała ponad 5 mln zł czystego zysku.

Jedną z przyczyn była tegoroczna zima. Drugą — kurczenie się rynku usług dla energetyki i wyczerpywanie planów inwestycyjnych w sektorach naftowym i petrochemicznym.

— W I kw. widać to było już bardzo wyraźne. Niższe przychody, nawet przy tak ścisłej kontroli kosztów, spowodowały, że wynik kwartału był ujemny — przyznaje Włodzimierz Dyrka, prezes Energomontażu.

Od III kw. ubiegłego roku spółka restrukturyzuje się. Ogranicza koszty stałe i zwiększa wydajność pracy.

— Podjęte działania przynoszą już wymierne korzyści — obecnie miesięczne oszczędności wynoszą około 400 tys. zł i w kolejnych miesiącach będą rosły — mówi Włodzimierz Dyrka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Energomontaż-Północ. Zaszkodziła zima