Fiat i PSA Peugeot-Citroen połączą siły?

MD
opublikowano: 14-12-2008, 09:21

Partnerem Fiata może być PSA Peugeot-Citroen, wynika z doniesień gazety Milano Finanza.

Francja i Włochy rozważają zacieśnienie współpracy między spółkami, twierdzi włoska gazeta. W tej sprawie mieli już rozmawiać premier Silvio Berlusconi i prezydent Nicolas Sarkozy. Sprawa ma być poruszona także podczas spotkania w środę Johna Elkanna, szefa IFI - spółki kontrolującej Fiata, z premierem Włoch. Kilka dni temu prezes Fiata, Sergio Marchionne mówił, że spółka musi znaleźć partnera, gdyż samodzielnie może nie przetrwać. 

Analitycy uważają, że powiązanie Fiata z PSA Peugeot-Citroen ma ekonomiczny sens. Obie spółki są silne w segmencie małych aut. Mają już również joint venture w segmencie aut komercyjnych i miniwanów. Gdyby połączyły siły ich łączna produkcja, bazując na danych za ubiegły rok, wynosiłaby 6,2 mln aut. To liczba zbliżona do wyniku  lidera rynku, Volkswagena i Renault-Nissana. Fiat-PSA byłby wraz z nimi czwartym na świecie producentem aut pod względem produkcji, za Toyotą, GM, Ford-Mazda. Prezes Marchionne mówił w niedawnym wywiadzie dla Automotive News, że spodziewa się konsolidacji branży w okresie najbliższych dwóch lat. W jej wyniku na rynku ma zostać tylko sześciu globalnych graczy.

MD, yahoo.co.uk
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Fiat i PSA Peugeot-Citroen połączą siły?