Figueredo zawarł ugodę z urugwajskim sądem

DI, PAP
opublikowano: 11-02-2016, 22:00

Eugenio Figueredo, były wiceszef FIFA, zatrzymany w maju 2015 r. w Zurychu w związku z podejrzeniami o korupcję zawarł ugodę z wymiarem sprawiedliwości w swoim kraju. Zobowiązał się do przekazania na rzecz państwa 13 nieruchomości w stolicy kraju — Montevideo oraz w popularnej miejscowości turystycznej Punta del Este. Ich wartość szacuje się na ponad 10 mln USD. Figueredo obiecał ponadto informacje na temat korupcji na szczytach FIFA i CONMEBOL, piłkarskiej konfederacji Ameryki Południowej. W zamian oraz ze względu na podeszły wiek i zły stan zdrowia 83-letni Urugwajczyk spodziewa się skrócenia spodziewanej kary w areszcie domowym. Eugenio Figueredo, były zwierzchnik CONMEBOL, był jednym z siedmiu zatrzymanych osób w maju ubiegłego roku przed kongresem FIFA.

W grudniu szwajcarska prokuratura zezwoliła na jego ekstradycję do ojczyzny zamiast do USA, które tego się domagały, również prowadząc postępowanie w sprawie korupcji w FIFA. Podczas przesłuchania w Montevideo przyznał się do przyjęcia łapówek. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu