Foxconn wznowił produkcję w indyjskiej fabryce iPhone'ów

ARŻ
opublikowano: 12-01-2022, 13:24

Tajwańska spółka Foxconn, która produkuje iPhone’y dla Apple’a, ponownie otworzyła swoją fabrykę w Indiach. Zakład był tymczasowo nieczynny z powodu złych warunków sanitarnych, pisze Reuters.

Fabryka iPhone’ów w mieście Sriperumbudur w południowych Indiach została zamknięta 18 grudnia po wykryciu zatruć pokarmowych u ponad 250 kobiet, które spożywały posiłki w zakładowej stołówce. Na jaw wyszły również bardzo złe warunki sanitarne panujące w kwarterach pracowniczych.

Pod koniec roku Foxconn zobowiązał się wobec Apple’a do wprowadzenia zmian w modelu zarządzania fabryką i przeprowadzenia remontów. Według informacji Reutersa, w tym tygodniu działalność zakładu została częściowo wznowiona. Na razie 120 pracowników produkuje iPhone’y na jedną zmianę.

Przywracanie pełnej przepustowości sprzed zamknięcia ma potrwać dwa miesiące. W zakładzie jest zatrudnionych łącznie ok. 17 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane