Fundusze z Abu Zabi i Kuwejtu chcą wejść w IPO Aramco

opublikowano: 27-11-2019, 11:55

Fundusze majątkowe z emiratu Abu Zabi i Kuwejtu planują wzięcie udziały w pierwszej ofercie publicznej (IPO) akcji koncernu Saudi Aramco, donosi Reuters powołując się na źródła związane ze sprawą.

Abu Dhabi Investment Authority (ADIA) rozważą inwestycję o wartości co najmniej 1 mld USD. Nie wiadomo natomiast o jaką kwotę może chodzić w przypadku Kuwait Investment Authority (KIA). Jednego można być pewnym, kasy im nie brakuje, gdyż – jak wynika z szacunków Sovereign Wealth Fund Institute  - łącznie zarządzają aktywami o wartości 1,3 bln USD.

Saudi Aramco
Zobacz więcej

Saudi Aramco fot. REUTERS/Ahmed Jadallah/File Photo/Forum

Arabia Saudyjska zamierza sprzedać 1,5 proc. Aramco, wyceniając firmę na 1,6 do 1,7 bln USD - mniej niż cel 2 bln USD początkowo zakładany przez księcia Mohammeda bin Salmana, który zaoferował prywatyzację koncernu jako jeden z filarów jego ambitnego dążenia do dywersyfikacji gospodarczej .

Aramco oczekuje, że co najmniej jedna trzecia sprzedaży akcji zostanie pokryta przez inwestorów detalicznych, którzy mają czas do 28 listopada na zapisanie się na IPO. Oferta instytucjonalna kończy się natomiast 4 grudnia.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

IPO