Funt tanieje po „gołębim” sygnale Banku Anglii

opublikowano: 27-09-2019, 11:53

Brytyjski funt słabnie po tym jak bank centralny zasygnalizował, że nawet łagodny brexit może nie powstrzymać go od decyzji o obniżeniu stóp procentowych.

Wartość funta spadała w piątek najniżej od prawie trzech tygodni, a obligacji Wielkiej Brytanii drożały, po tym jak Michael Saunders z Banku Anglii powiedział, że niepewność związana z brexitem prawdopodobnie będzie hamowała wzrost gospodarczy, nawet wówczas, jeśli wyjście z Unii Europejskiej będzie „gładkie”, opóźnione lub anulowane. Rynek pieniężny uwzględnia już w cenach cięcie stóp o 25 pkt. bazowych do sierpnia 2020 roku.

- Nawet bardziej „jastrzębi” członkowie władz monetarnych zaczęli mówić o potencjalnej potrzebie cięcia stóp – zwrócił uwagę Lee Hardman, analityk MUFG. 

Funt zmierza do najgorszego tygodnia od pierwszych dni sierpnia. W piątek słabł nawet o 0,5 proc. do 1,2271 USD, najniższej wartości od 9 września. Obecnie słabnie o 0,3 proc. do 1,2286 USD. Rentowność obligacji 10-letnich Wielkiej Brytanii spadała nawet o 5 pkt. bazowych do 0,47 proc., czyli najniżej od 4 września.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu