Czytasz dzięki

Gates: za rok nie będzie wciąż powrotu pełnej normalności

opublikowano: 23-10-2020, 21:20

Bill Gaters uważa, że pomimo działań mających hamować rozwój pandemii za rok wciąż nie będzie powrotu normalności, choć będziemy jej znacznie bliżej.

- Wolne tempo globalnej reakcji na pandemię oznacza, że jesienią 2021 roku nie będzie pełnego powrotu normalności – powiedział Gates w wywiadzie dla Yahoo Finance.

Eksperci alarmują, że USA doświadczają obecnie już trzeciej fali zakażeń koronawirusem z powodu spadku temperatur oraz rosnącej niechęci Amerykanów do powstrzymania się od spotkań z rodziną i przyjaciółmi. 16 stanów USA zanotowało w okresie siedmiu dni zakończonym w środę większą liczbę zakażeń niż podczas jakiegokolwiek innego okresu tej samej długości w trakcie pandemii.

- Niestety, w miarę upływu jesieni liczba zakażeń i zgonów znów będzie rosła – powiedział Gates. – Powodem w części jest nasza słaba reakcja na pandemię – dodał.

Miliarder-filantrop uważa jednak, że do jesieni przyszłego roku sytuacja powinna wyraźnie się poprawić.

- Wiele miejsc pracy w usługach zostanie przywrócone, z pewnością wróci normalna szkoła, jednak nadal będzie istniało ryzyko powrotu pandemii w tym czasie – powiedział Gates.

Ryzyko braku szczepionki na COVID-19 do jesieni przyszłego roku uznał za bardzo niskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Polecane