GDDKiA unieważnia przetarg z budżetem ponad 700 mln zł

GSU
opublikowano: 23-08-2019, 13:34

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg na regionalne projekty wdrożeniowe w ramach krajowego systemu zarządzania ruchem drogowym na sieci TENT-T, którego łączny budżet był na poziomie 728 mln zł.

Powodem unieważnienia przetargu był brak ważnych ofert mieszczących się w budżecie zamawiającego.

We wszystkich czterech częściach postępowania najtańsze okazały się oferty hiszpańskiego Alumbrados Viarios. Hiszpanie wycenili cztery części przetargu na odpowiednio: 153,5 mln zł, 115,6 mln zł, 231,9 mln zł i 139,99 mln zł.  Oferta hiszpańskiej w części pierwszej i trzeciej mieściła się w budżecie, jedna została odrzucona z uwagi na tzw. rażąco niska cenę. W rezultacie żadna z ofert nie mieściła się w budżecie przewidzianym przez GDDKiA.

Oferty na wszystkie części przetargu złożyło także konsorcjum hiszpańskiej Aldesy, ale były droższe od przedstawionych przez Alumbrados Viarios i przekroczyły budżet. Ofertę na czwartą część zamówienia złożyło konsorcjum Wasko i Trax Electronic. Prace wyceniło na 205,6 mln zł, czyli powyżej budżetu dla tej części zamówienia (126 mln zł).

TEN-T ma umożliwić dynamiczne zarządzanie ruchem w celu poprawy bezpieczeństwa oraz zwiększenia płynności transportu drogowego w najważniejszych korytarzach transportowych zarządzanych przez GDDKiA.

W sierpniu GDDKiA dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w powtórzonym przetargu na na projekt centralny krajowego systemu zarządzania ruchem drogowym na sieci TENT-T. Zwyciężyła oferta Alumbrados Viarios, której wartość wynosiła 223,3 mln zł i była wyższa niż budżet GDDKiA ustalony na 208,2 mln zł.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy