Gdynia: obligacje za 200 mln zł

Adam Ubertowski
21-12-1998, 00:00

Gdynia: obligacje za 200 mln zł

Gmina Gdynia, wspólnie z Bankiem Pekao SA, wyemituje obligacje komunalne o wartości nominalnej 206 mln zł. Jest to największa emisja tego typu papierów w Polsce. Pieniądze z emisji pozwolą w połowie sfinansować program rozwoju infrastruktury drogowej, który w najbliższych pięciu latach pochłonie 400 mln zł.

Realizacja tego programu powinna rozwiązać problemy komunikacyjne dynamicznie rozwijającego się miasta, które w wewnętrznym ratingu Pekao SA uzyskało maksymalną ocenę wiarygodności: A1.

Emisja ma charakter niepubliczny: jest skierowana do około 300 dużych inwestorów instytucjonalnych. Jedna obligacja warta jest nominalnie 100 tys. zł. Gmina zacznie spłacać papiery w 2000 roku, po zakończeniu spłaty 28 mln zł pierwszej emisji komunalnych obligacji, z roku 1995, która przeznaczona była na zakup autobusów niskopodłogowych. AU

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Ubertowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gdynia: obligacje za 200 mln zł