Generali wychodzi z Rosji

opublikowano: 04-03-2022, 11:30

Czołowy włoski ubezpieczyciel wycofuje się z rynku rosyjskiego z powodu ataku na Ukrainę.

Generali, trzeci co do wielkości ubezpieczyciel w Europie z centralą we włoskim Trieście, informuje o wycofaniu się z Rosji z powodu inwazji na Ukrainę. W praktyce firma zamknie przedstawicielstwo w Moskwie i zrezygnuje z miejsc w zarządzie rosyjskiego ubezpieczyciela Ingosstrakh (ma 38,5-procentowy pakiet inwestycyjny, według nieoficjalnych źródeł Reutersa nie planuje w najbliższym czasie sprzedaży, ale analizuje możliwości). Działalność zakończy spółka Europ Assistance. Firma świadczy usługi ubezpieczeniowe i zatrudnia ok. 80 osób. Grupa zapewnia, że przestrzega sankcji.

Generali to jeden z największych na świecie grup ubezpieczeniowych, założona w 1831 r. Obecnie działa w ponad 50 krajach, m.in. w Polsce. Jej łączne przychody ze składek w 2020 r. wyniosły 70,7 mld EUR. Obsługuje 68 mln klientów i zatrudnia ponad 72 tys. osób. Generali ma silną pozycję w Europie. Strategicznie zwiększa udziały w Azji i Ameryce Łacińskiej.

Ubezpieczyciel poinformował, że przekaże 3 mln EUR na pomoc uchodźcom, w tym na rzecz UNHCR, organizacji odpowiedzialnej za ochronę osób, które musiały uciekać z powodu wojen i prześladowań. Ponadto, prowadzi międzynarodową akcję zbierania funduszy wśród pracowników. Do zebranej kwoty dołoży drugie tyle i przekaże wszystko UNICEF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane