Czytasz dzięki

GetBack poczeka dłużej

opublikowano: 12-05-2020, 22:00

Jeszcze tydzień mają obligatariusze windykatora na dopełnienie formalności, które pozwolą im otrzymać raty układowe.

19 maja 2020 r. jest ostatnim dniem, w którym obligatariusze GatBacku mogą zaktualizować swoje dane niezbędne do wypłaty rat układowych. Pierwotnie termin ten upływał 30 kwietnia, ale został wydłużony. GetBack szykuje się bowiem do wypłaty trzeciej, czwartej i piątej raty układowej. By pieniądze dotarły do właściwych adresatów, wszystkie dane w instytucjach zaangażowanych w obecną obsługę obligatariuszy muszą być aktualne.

Może to oznaczać konieczność skorygowania informacji o obligatariuszach posiadanych przez podmioty prowadzące ewidencje obligacji lub biura maklerskie, jeśli papiery mają formę zdematerializowaną i są zarejestrowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych (KDPW). Posiadacze obligacji w formie dokumentu powinni je zaś złożyć do depozytu spółki. GetBack zdaje sobie sprawę z faktu, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej proces aktualizacji danych może być utrudniony.

Dlatego w celu ustalenia szczegółów zaleca obligatariuszom, których obligacje zapisane są w ewidencji lub zarejestrowane w KDPW, telefoniczny lub mejlowy kontakt z podmiotami, które prowadzą ewidencje obligacji, lub podmiotami, za pośrednictwem których obligacje zostały wyemitowane, a następnie zarejestrowane w KDPW. Takich podmiotów jest dziewięć, z czego za najwięcej serii odpowiada sam GetBack oraz Q Securities i Idea Bank. Szczegółowa lista z podziałem na poszczególne serie obligacji jest umieszczona na stronie internetowej GetBacku.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane