Gi Group chce przejąć kontrolę nad Work Service

opublikowano: 13-02-2020, 09:12

Zarząd Work Service podpisał warunkową umowę inwestycyjną z Gi Group. Podmiot tejn planuje przejęcie kontrolnego pakietu akcji spółki i zgodnie z umową dofinansuje Work Service kwotą w wysokości 210,2 mln zł.

Work Service podpisał warunkową umowę inwestycyjną z Gi Group w dniu 13 lutego 2020 r.

CIĘCIE DO KOŚCI:
CIĘCIE DO KOŚCI:
Iwona Szmitkowska została prezesem Work Service’u rok temu, po kilkunastu latach zajmowania się działalnością operacyjną firmy na niższych szczeblach. Zaczęła od mocnego cięcia zatrudnienia i kosztów w Polsce, gdzie — podobnie jak w Niemczech — spółka przynosiła straty. Prezes zapewnia, że restrukturyzacja się udała, ale spółka ma jeszcze do spłaty historyczne długi.
Fot. WM

Gi Group ma przejęć około 56 proc. akcji Work Service po cenie 0,21 zł za walor i zgodnie z przepisami ogłosi wezwanie na akcje (co najmniej na 10 proc.). 

Zgodnie z umową inwestycyjną, Gi Group zorganizuje lub zapewni zarówno pomostowe (20 mln zł), jak i długoterminowe (190,2 mln zł) finansowanie dla Work Service w celu spłaty zadłużenia spółki oraz restrukturyzacji jej bilansu.

Strony dążą również do przeprowadzenia przez Spółkę emisji akcji w ciągu 12 miesięcy od finalizacji transakcji po cenie 0,39 zł za akcję.

Gi Group działa w obszarze zatrudnienia tymczasowego i stałego, poszukiwania i selekcji, doradztwa i szkoleń HR oraz usług uzupełniających. Jest obecna w 29 krajach na całym świecie.

Gi Group działa w Europie Środkowej i Wschodniej, a w 2007 r. zakończyła swoją pierwszą akwizycję poza Włochami w Polsce. Niedawno Gi Group przejęła Grafton Europe, wiodącą markę w obszarze Search & Selection działającą w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

- Planowane przejęcie Work Service doskonale wpisuje się w strategię, którą realizowaliśmy w minionych latach, stając się wiodącym europejskim i globalnym dostawcą usług HR. Podczas gdy w ostatnich latach Work Service bardzo ucierpiał z powodu trudności finansowych, bardzo szanujemy jakość działalności i pracowników Work Service oraz wierzymy, że łączy ich kultura i etyka pracy bardzo podobna do naszej. Połączenie Work Service i Gi Group stworzy wiodącego dostawcę rozwiązań HR w Europie Środkowo-Wschodniej. Liczymy na to, że zarówno Work Service, jak i nasi klienci w regionie będą mieli jeszcze bardziej kompleksową ofertę usług i zasięg rynkowy - komentuje Stefano Colli-Lanzi, prezes Gi Group.

Umowa podpisana pomiędzy Work Service a Gi Group ma charakter warunkowy. Aby transakcja mogła dojść do skutku, Gi musi przede wszystkim sfinalizować badanie typu confirmatory due diligence, uzyskać zgodę odpowiednich organów antymonopolowych, a także uzgodnić ze spółką, akcjonariuszami, bankami i obligatariuszami ostateczną dokumentację transakcji.

W oddzielnym komunikacie spółka podała, że banki kredytujące zgodziły się na redykcję zobowiązań w wysokosci 44,1 proc. (czyli o 48,7 mln zł), przy czym zakres zmiany (w tym wartość redukcji) oraz ustalenia warunków spłaty pozostałych części wierzytelności mogą być różne dla poszczególnych banków.

"Zarząd Emitenta będzie prowadził dalsze negocjacje z Bankami w sprawie uzyskania wiążących zgód komitetów kredytowych oraz uzgodnienia docelowej dokumentacji dotyczącej redukcji i warunków spłaty pozostałej części wierzytelności" - podano. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane