Giełdowy flesz (2)

MZ
opublikowano: 05-09-2007, 00:00

Procad

+15%

Polcolorit

+9,1%

BMP AG

+8,7%

Co łączy te trzy spółki? Wszystkie wyróżniały się wzrostami na wczorajszej sesji i o każdej z nich pisał „PB” we wtorkowym wydaniu. Mieliśmy nosa.

W ścisłej czołówce wczorajszych liderów wzrostów znalazł się Procad. We wtorkowym „PB” można było przeczytać tekst o tej spółce pod tytułem „Kurs Procadu zaczyna odrabiać straty z sierpnia”. Informatyczna firma, ostatnio nieco zapomniana przez rynek, wychodzi z cienia.

Silny wzrost kursu zanotował także Polcolorit. Tu rynek mógł grać pod dzisiejsze walne zgromadzenie akcjonariuszy. Producent płytek planuje podwyższenie kapitału przez warunkową emisję walorów serii D, emisję do 75,95 mln papierów serii E z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy oraz emisję 10 mln akcji serii F dla właściciela ukraińskiej spółki w zamian za udziały w tej firmie.

Wysoko w klasyfikacji najszybciej rosnących spółek był także BMP AG. Istotna dla zachowania kursu mogła okazać się rekomendacja, którą zdążyliśmy opublikować w „PB” Chodzi o raport BM BGŻ i zalecenie „kupuj” dla niemieckiego funduszu z ceną docelową 15 zł. Jest to równoznaczne z potencjałem wzrostu 50 proc., wobec kursu z dnia analizy (28 sierpnia).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy