Goldman Sachs obniżył prognozy cen złota i srebra

  • Jakub Sławiński
opublikowano: 10-08-2022, 12:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie obniżył prognozy dla cen złota i srebra w perspektywie najbliższych 12 miesięcy.

fot. Daniel Acker/Bloomberg

Goldman, w swojej najnowszej prognozie, oszacował cenę złota za rok na 1950 USD za uncję. Raport z początku roku mówił o 2500 USD. Podobnie jest ze srebrem. W tym przypadku, bank obniżył szacunkową cenę kruszcu o 5 dolarów, z 30 na 25 USD za uncję.

Strach przed recesją w USA nie był na tyle kluczowym czynnikiem, jak dotychczas sądzili analitycy, którzy spodziewali się zwiększonego popytu na złoto, argumentując to podobnymi zachowaniami w ciągu ostatnich 20 lat.

Ekonomiści przyznają, że nie docenili faktu iż rynek zaufa Fed-owi w kwestii walki z inflacją. Spodziewali się raczej większej ostrożności ze strony inwestorów i ucieczki w złoto.

Zdaniem Goldmana, kierunek cen złota będzie wyznaczany przez decyzje podejmowane przez Fed, balansując pomiędzy walką z inflacją, a wspieraniem wzrostu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane