Goldman Sachs odmówi IPO spółek bez „zdywersyfikowanych” rad dyrektorów

opublikowano: 24-01-2020, 09:49

Prezes David Solomon ogłosił, że Goldman Sachs będzie pomagał wejść na giełdę tylko tym spółkom, które będą miały w radach dyrektorów przynajmniej jedną osobę z grup uważanych dotychczas za dyskryminowane pod tym względem, informuje Reuters.

Solomon powiedział, że wyniki pierwotnych ofert publicznych (IPO) amerykańskich spółek z co najmniej jedną kobietą w radzie dyrektorów były znacząco lepsze w ostatnich czterech latach niż pozostałych.

David Solomon
fot. Bloomberg

- Od 1 lipca w USA i Europie nie wprowadzimy spółki na giełdę dopóki jej rada dyrektorów nie będzie zdywersyfikowana przynajmniej przez jedną osobę, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet – poinformował prezes Goldman Sachs w CNBC. – W 2021 roku będą musiały być już dwie – dodał.  

Solomon zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie około 60 spółek, które weszły na giełdy w USA i Europie, miały rady nadzorcze składające się wyłącznie z białych mężczyzn.

- Być może stracimy część biznesu, ale w dłuższej perspektywie myślę, że to najlepsza rada dla spółek, które chcą osiągać najlepsze zwroty dla swoich akcjonariuszy – stwierdził prezes amerykańskiego banku inwestycyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane