Goldman Sachs: Recesja w USA będzie głębsza niż oczekiwano

MD
opublikowano: 05-10-2008, 09:39

Recesja w USA będzie "znacząco głębsza" niż pierwotnie szacowano, prognozują ekonomiści Goldman Sachs w wydanym ostatnio raporcie.

Amerykańska gospodarka nie zanotuje wzrostu w okresie rozpoczynającym się w połowie 2008 roku i kończącym w połowie 2009 roku. Według ekonomistów Goldman Sachs, w obecnym kwartale PKB może spaść o 2 proc., a w przyszłym o 1 proc. W pozostałych dwóch tempo wzrostu gospodarczego będzie zbliżone do zera. Goldman Sachs prognozuje wzrost stopy bezrobocia do 8 proc. na koniec przyszłego roku. Obecnie wynosi ona 6,1 proc.

- Stopa procentowa spadnie naszym zdaniem o co najmniej 100 pkt. bazowych, prawdopodobne są agresywne działania zmierzające do ustabilizowania rynku pieniężnego, a także dalsze łagodzenie polityki fiskalnej przez kolejną administrację – twierdzi Jan Hatzius z Goldman Sachs, kierujący zespołem ekonomistów.

MD, MarketWatch

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Goldman Sachs: Recesja w USA będzie głębsza niż oczekiwano