Google inwestuje w indonezyjski start-up Go-Jek

opublikowano: 29-01-2018, 11:07
aktualizacja: 29-01-2018, 11:10

Krok ten jest częścią planów Google związanych z rozwojem cyfrowej gospodarki i sceny startupowej w Indonezji, donosi serwis CNBC.

Go-Jek jest prowadzony przez silny indonezyjski zespół zarządzający i ma udokumentowane doświadczenie w stosowaniu technologi -  powiedział Caesar Sengupta, wiceprezes Google. Firma chce by jej nowe inicjatywy skierowane były na kolejny "miliard" użytkowników na całym świecie.

Google nie ujawniło kwoty zainwestowanej w Go-Jek.

Wczesniej Reuters i TechCrunch informowały, że inwestycja jest częścią pozyskiwania funduszy dla firmy w wysokości 1,2 mld USD, przy udziale prywatnego funduszu inwestycyjnego Temasek Holdings i chińskiej firmy internetowej Meituan-Dianping.

W ubiegłym miesiącu Go-Jek nabył trzy startupy finansowe z technologiami finansowymi (fintech) za nieujawnione kwoty, co ma pozwolić firmie na zdominowanie branży płatności cyfrowych w Indonezji

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Google inwestuje w indonezyjski start-up Go-Jek